Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kramfors-Alliansen

Följ

Kramfors-Alliansen

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Kramfors-Alliansen
Välj lag/grupp

Augusti 2023

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.31
    • 09:30

      Träning F12


      11:00
    • 14:00

      Träning P09


      16:00
    • 15:00

      Träning F07/08/09


      16:30
    • 16:30

      Träning P15


      17:30
    • 17:30

      Träning P08


      18:45
    • 17:45

      Träning F11


      19:00
    • 19:00

      Träning P10


      20:15
  • 2Ons
    • 15:30

      BIK Fotboll F10 (borta) F10


      17:30
    • 16:30

      Träning P14


      17:30
    • 16:30

      Träning F14


      17:30
    • 18:30

      Härnösands SK F11 (borta) F12


      20:00
    • 19:30

      Härnösands SK Blå (borta) F11


      21:30
    • 20:00

      Träning Herrlaget


      21:30
  • 3Tor
    • 14:00

      Träning P09


      16:00
    • 16:30

      Träning P08


      17:30
    • 16:30

      Träning F13


      17:45
    • 16:30

      Träning P13


      17:45
    • 17:30

      Träning P11


      19:15
    • 17:30

      Träning P10


      19:00
    • 17:30

      Träning P12


      19:00
    • 18:45

      Träning Herrlaget


      20:15
    • 19:00

      Träning F12


      20:30
    • 19:00

      Sollefteå GIF FF vit (borta) P12


      21:15
    • 19:00

      Träning F11


      20:15
    • 20:15

      Träning F10


      21:30
    • 20:15

      Träning F07/08/09


      21:30
  • 4Fre
    • 09:30

      Alnö IF (hemma) F14


      10:30
    • 11:45

      Heffnersklubbans BK (hemma) F14


      12:45
    • 12:30

      Sundsvall FF (borta) F14


      13:30
    • 14:45

      IF Team Hudik (hemma) F14


      15:45
    • 17:45

      Njurunda IK (hemma) F14


      18:45
  • 5Lör
    • 08:00

      Bik SK Lag 1 (hemma) F14


      09:00
    • 08:45

      Sidsjö-Böle IF (borta) F14


      09:45
    • 11:45

      Bik SK Lag 3 (borta) F14


      12:45
    • 13:15

      IFK Timrå Lag 1 (borta) F14


      14:15
    • 13:15

      Träning P09


      15:15
    • 14:00

      Alnö IF (borta) Herrlaget


      16:00
    • 14:45

      IFK Timrå Lag 2 (borta) F14


      15:45
    • 15:30

      Bik SK Lag 2 (borta) F14


      16:30
  • 6Sön
    • 14:00

      Salsåker-Ullångers IF (hemma) P11


      16:00
    • 15:20

      BIK Fotboll röd (borta) P13


      17:20
    • 16:00

      Remsle UIF FF Blå (hemma) F13


      18:00
    • 17:00

      Höga Kusten (borta) P10


      19:00
    • 20:00

      Träning F07/08/09


      00:00
  • 7Mån
    v.32
    • 00:00

      Träning F07/08/09


      21:15
    • 16:30

      Träning F13


      17:30
    • 16:30

      Träning F15


      17:30
    • 16:30

      Träning F14


      17:30
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 17:30

      Träning P12


      18:45
    • 17:30

      Träning F10


      18:45
    • 18:45

      Träning F12


      20:15
    • 18:45

      Träning F11


      20:00
    • 18:45

      Träning Herrlaget


      20:15
  • 8Tis
    • 14:00

      Träning P09


      15:45
    • 16:30

      Träning P15


      17:30
    • 17:30

      Träning P&F 17


      18:30
    • 17:45

      Träning P10


      19:00
    • 17:45

      Träning P13


      19:00
    • 19:00

      Träning F12


      20:00
    • 19:00

      Träning F11


      20:15
    • 20:00

      Träning Herrlaget


      21:30
    • 20:15

      Träning F07/08/09


      21:30
  • 9Ons
    • 14:00

      Träning P09


      15:45
    • 16:30

      Träning F15


      17:30
    • 16:30

      Träning F14


      17:30
    • 16:30

      Träning P14


      17:30
    • 16:30

      Träning P15


      17:30
    • 17:30

      Träning F10


      18:45
    • 18:45

      Träning P08


      20:00
    • 19:00

      Remsle UIF FF F12 Röd (hemma) F12


      21:00
  • 10Tor
    • 16:15

      Träning P11


      17:45
    • 16:30

      Träning F13


      17:30
    • 16:30

      Träning P12


      17:30
    • 16:30

      Träning P13


      17:30
    • 17:30

      Träning P10


      18:45
    • 17:30

      Träning F11


      18:45
    • 17:30

      Träning F07/08/09


      18:45
    • 19:30

      Kramfors-Alliansen (borta) Herrlaget


      21:30
  • 11Fre
    • 15:30

      Träning F12


      17:00
    • 16:00

      Träning P14


      17:00
    • 18:00

      Sollefteå GIF FF (hemma) P08


      19:00
    • 19:00

      Träning P08


      21:00
  • 12Lör
    • 10:00

      BIK Fotboll vit (hemma) P13


      12:00
    • 10:00

      BIK Fotboll röd (hemma) P13


      12:00
    • 11:00

      Älandsbro AIK F12/13 (borta) F12


      13:00
  • 13Sön
    • 11:00

      Långsele AIF (hemma) F11


      13:00
    • 11:00

      Härnösands SK (borta) F13


      13:00
    • 13:00

      Bollsta IK F10 (hemma) F10


      15:00
    • 13:30

      Härnösands SK Blå (hemma) F11


      15:30
    • 13:30

      Sollefteå GIF FF blå (hemma) P12


      15:00
    • 14:20

      Moffe BK P13 Vit (borta) P13


      16:20
    • 15:00

      Holmstrand-Helgums SK (borta) P11


      17:00
    • 15:30

      Träning P10


      16:45
    • 18:45

      Träning Herrlaget


      20:15
    • 19:30

      Domsjö IF F09 (borta) F07/08/09


      21:30
  • 14Mån
    v.33
    • 16:00

      Träning P09


      17:30
    • 16:30

      Träning P12


      17:30
    • 16:30

      Träning F15


      17:30
    • 16:30

      Träning F13


      17:45
    • 16:30

      Träning F14


      17:30
    • 16:30

      Träning P15


      17:30
    • 18:45

      Träning P11


      20:30
    • 19:00

      Träning F12


      20:30
    • 19:00

      Träning F11


      20:30
  • 15Tis
    • 16:30

      Träning P14


      17:30
    • 17:30

      Träning P&F 17


      18:30
    • 17:30

      Träning F11


      18:45
    • 18:30

      Sollefteå GIF FF blå (hemma) P10


      20:30
    • 20:00

      Träning Herrlaget


      21:30
    • 20:15

      Träning F07/08/09


      21:45
  • 16Ons
    • 16:30

      Träning U11


      17:40
    • 16:30

      Träning F15


      17:30
    • 16:30

      Träning F14


      17:30
    • 16:30

      Träning P13


      17:30
    • 17:30

      Träning F12


      19:30
    • 17:30

      Träning P10


      18:45
    • 17:45

      Träning P08


      19:00
    • 17:50

      Träning U15


      19:00
    • 18:45

      Träning P09


      20:20
    • 19:00

      Bollsta IK F10 (borta) F10


      21:00
    • 20:00

      Träning Herrlaget


      21:30
  • 17Tor
    • 16:15

      Träning P09


      17:45
    • 16:30

      Träning F11


      18:00
    • 16:30

      Träning U14


      17:40
    • 16:30

      Träning P14


      17:30
    • 16:30

      Träning P15


      17:30
    • 17:30

      Träning P12


      18:45
    • 17:30

      Träning F13


      18:30
    • 17:30

      Träning P11


      19:15
    • 17:30

      Träning F10


      18:45
    • 17:50

      Träning U15


      19:00
    • 18:10

      Friåkning A-lag


      20:20
    • 18:45

      Sollefteå GIF FF vit (hemma) P13


      20:45
    • 19:00

      Träning F12


      20:30
    • 20:15

      Träning P08


      21:45
    • 20:15

      Träning F07/08/09


      21:45
  • 18Fre
    • 15:30

      Träning P10


      17:00
    • 16:30

      Träning F07/08/09


      18:00
    • 19:00

      Själevads IK F 13 (borta) F10


      21:00
    • 19:00

      Björna IF (borta) Herrlaget


      21:00
  • 19Lör
    • 09:00

      Liverpool (hemma) F14


      10:00
    • 09:30

      Sammandrag 3-3 P&F 17


      12:00
    • 09:30

      Matchdag 3vs3 / 5vs5 Knattefotboll


      12:30
    • 09:45

      Tottenham (hemma) F14


      10:45
    • 11:00

      BIK Fotboll F12 2 (hemma) F12


      13:00
    • 12:45

      Tottenham (hemma) F14


      13:45
    • 13:20

      Moffe BK P13 Blå (borta) P13


      15:20
    • 13:30

      Liverpool (hemma) F14


      15:30
    • 14:15

      Everton (hemma) F14


      15:15
  • 20Sön
    • 11:00

      Salsåker-Ullångers IF (hemma) F13


      13:00
    • 13:00

      BIK Fotboll P11 röd (hemma) P11


      15:00
    • 13:00

      Sollefteå GIF FF vit (borta) P13


      15:00
    • 13:00

      Träning P09


      14:45
    • 15:00

      BK Örnen F09 (hemma) F07/08/09


      17:00
    • 15:50

      BIK Fotboll vit (borta) P13


      17:50
    • 17:00

      BIK Fotboll (hemma) F11


      19:00
    • 18:00

      Långsele AIF (borta) F11


      20:00
    • 18:00

      Moffe BK P12 (borta) P12


      20:00
    • 18:30

      Sollefteå GIF FF vit (borta) P10


      20:30
  • 21Mån
    v.34
    • 16:30

      Träning U14


      17:40
    • 16:30

      Träning F13


      17:30
    • 16:30

      Träning F15


      17:30
    • 16:30

      Träning P14


      17:30
    • 16:30

      Träning F14


      17:30
    • 17:30

      Träning P11


      19:15
    • 17:30

      Träning F10


      18:45
    • 17:30

      Träning P12


      18:45
    • 17:45

      Träning F12


      19:45
    • 17:45

      Träning P13


      19:00
    • 17:50

      Träning U15


      19:00
    • 18:10

      Möte 18.30 Is 19.10 A-lag


      20:20
    • 18:45

      Träning F11


      20:15
    • 18:45

      Träning Herrlaget


      20:15
    • 19:00

      Träning P08


      20:15
  • 22Tis
    • 16:30

      Träning U9/U10


      17:40
    • 17:30

      Träning P&F 17


      18:30
    • 17:30

      Träning F11


      19:00
    • 17:30

      Träning P10


      18:45
    • 17:30

      Träning F07/08/09


      18:45
    • 17:50

      Träning U11


      19:00
    • 18:00

      DM-Final P09


      21:00
    • 19:10

      Träning U15


      20:20
  • 23Ons
    • 16:30

      Träning F12


      18:15
    • 16:30

      Träning F15


      17:30
    • 16:30

      Träning P13


      17:45
    • 16:30

      Träning P15


      17:30
    • 16:30

      Träning P09


      17:30
    • 17:00

      Träning P12


      18:15
    • 17:30

      Kiosk, bollkalle, entré KA damlag - Team TG FF - P10


      21:00
    • 17:30

      Träning F10


      18:45
    • 17:30

      Träning P08


      18:45
    • 18:30

      Sollefteå GIF FF blå (borta) P11


      20:30
    • 18:30

      Lagaktivitet se Damlaget - TG F12


      21:30
    • 20:00

      Träning Herrlaget


      21:30
  • 24Tor
    • 16:30

      Träning P09


      17:45
    • 16:30

      Träning U14


      17:40
    • 17:00

      Träning F11


      18:30
    • 17:30

      Träning P14


      18:30
    • 17:45

      Träning F13


      19:00
    • 17:45

      Träning F10


      19:00
    • 17:50

      Träning U15


      19:00
    • 18:10

      Träning +Sport77 A-lag


      20:20
    • 18:45

      Träning P11


      20:30
    • 18:45

      Träning Herrlaget


      20:15
    • 19:45

      Träning P08


      21:15
    • 19:45

      Träning F07/08/09


      21:15
  • 25Fre
    • 15:30

      Träning F12


      17:00
    • 15:30

      Träning P10


      17:00
    • 15:30

      Träning P15


      16:30
    • 18:00

      BIK Fotboll F10 (hemma) F10


      20:00
  • 26Lör
    • 09:00

      Cup Härnö fotbollsfest P12


      16:00
    • 09:00

      Matfors IF (hemma) F13


      10:00
    • 09:30

      Träning F14


      10:30
    • 09:40

      Härnösands SK F12 Blå (borta) F12


      10:40
    • 10:00

      Härnö fotbollsfestival F12


      00:00
    • 10:30

      Ramsele IK (hemma) P10


      12:30
    • 12:00

      Seriematch P09


      13:30
    • 12:20

      Härnösands SK F12 Vit (hemma) F12


      13:20
    • 13:00

      Härnösands SK (hemma) F13


      14:00
    • 14:00

      Kramfors-Alliansen (borta) Herrlaget


      16:00
    • 14:20

      Bik Sportklubb F12 Vit (hemma) F12


      15:20
  • 27Sön
    • 00:00

      Härnö fotbollsfestival F12


      17:00
    • 09:00

      Alnö IF (hemma) F13


      10:00
    • 09:20

      Cup Härnö fotbollsfest P12


      13:00
    • 10:20

      Sidsjö-Böle IF F12 (hemma) F12


      11:20
    • 10:30

      BIK Fotboll F13 (borta) F13


      12:30
    • 11:40

      Alnö IF (hemma) F13


      12:40
    • 12:00

      BIK Fotboll (hemma) F11


      14:00
    • 13:00

      Salsåker-Ullångers IF F12 (hemma) F12


      14:00
    • 14:00

      Själevads IK (hemma) F07/08/09


      16:00
    • 14:40

      Härnösands SK (hemma) F13


      15:40
    • 18:00

      Seriematch P09


      19:30
  • 28Mån
    v.35
    • 16:30

      Träning F13


      17:30
    • 16:30

      Träning P15


      17:30
    • 16:30

      Träning F15


      17:30
    • 16:30

      Träning F14


      17:30
    • 16:50

      Fysträning U14


      17:40
    • 17:15

      Träning P11


      19:00
    • 17:30

      Träning F11


      19:00
    • 17:30

      Träning P12


      18:45
    • 17:30

      Träning F10


      18:45
    • 17:50

      Träning U14


      19:00
    • 18:45

      Träning P08


      20:00
    • 18:45

      Träning Herrlaget


      20:15
    • 19:10

      Träning U15


      20:20
    • 19:30

      Träning A-lag


      21:30
  • 29Tis
  • 30Ons
    • 16:30

      Träning F12


      18:20
    • 16:30

      Träning P13


      17:45
    • 16:30

      Träning F15


      17:30
    • 16:30

      Träning P14


      17:30
    • 17:30

      Moffe BK (borta) P10


      19:30
    • 17:30

      Träning F11


      19:00
    • 17:30

      Träning F10


      18:45
    • 18:45

      Träning P08


      20:00
    • 20:00

      Träning Herrlaget


      21:30
  • 31Tor
    • 16:15

      Träning P09


      17:30
    • 16:30

      Träning U14


      17:40
    • 16:30

      Träning P15


      17:30
    • 17:15

      Träning P11


      19:00
    • 17:30

      Träning P12


      18:45
    • 17:30

      Träning F13


      18:45
    • 17:50

      Träning U15


      19:00
    • 18:10

      Träning A-lag


      20:20
    • 18:30

      Härnösands SK Vit (borta) F10


      20:30
    • 18:45

      Träning F11


      20:15
    • 18:45

      Träning F07/08/09


      20:15
    • 18:45

      Träning F12 lag 2


      20:15
    • 20:15

      Träning P08


      21:30