Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kramfors-Alliansen

Följ

Kramfors-Alliansen

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Kramfors-Alliansen
Välj lag/grupp

September 2023

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.35
    • 15:30

      Träning F12


      17:00
    • 15:30

      Träning P10


      17:00
    • 17:30

      Träning Herrlaget


      19:00
  • 2Lör
    • Heldag

      Kvartersen Härnösand P14

    • 09:45

      Real Sociedad (borta) F14


      10:45
    • 10:15

      BIK Fotboll P12 vit (borta) P12


      12:15
    • 11:00

      Träningsmatch P09


      12:30
    • 11:45

      Härnösands SK Blå (hemma) F12


      13:45
    • 12:45

      Tottenham (borta) F14


      13:45
    • 13:30

      Villa Real (hemma) F14


      14:30
    • 14:15

      Sevilla (hemma) F14


      15:15
    • 15:00

      Salsåker-Ullångers IF (hemma) P08


      17:00
  • 3Sön
    • 09:00

      Sammandrag 5 vs 5 P15


      13:00
    • 09:30

      Remsle UIF FF F 11 Blå (borta) F11


      11:30
    • 09:30

      Sammandrag Kramfors IP P14


      13:00
    • 09:30

      Sammandrag F15


      12:00
    • 09:30

      KA P15 lag 1 (hemma) F14


      10:30
    • 09:30

      KA P14 Lag 1 (borta) F14


      10:30
    • 10:00

      Moffe BK Blå (borta) P11


      12:00
    • 10:00

      Matchdag 3vs3 / 5vs5 Knattefotboll


      13:30
    • 10:00

      Sammandrag 3-3 P&F 17


      13:30
    • 10:10

      Bollsta IK (hemma) F14


      11:10
    • 10:50

      KA F15 (borta) F14


      11:50
    • 11:30

      Remsle UIF FF F 11 röd (borta) F11


      13:30
    • 11:30

      KA P15 lag 1 (borta) F14


      12:30
    • 11:30

      KA P14 Lag 2 (borta) F14


      12:30
    • 12:10

      Bollsta IK (hemma) F14


      13:10
    • 12:10

      KA P15 Lag 2 (hemma) F14


      13:10
    • 12:30

      BIK Fotboll P10 vit (borta) P10


      14:30
    • 13:00

      Selånger SK (borta) Herrlaget


      15:00
    • 14:00

      Långsele AIF (hemma) F13


      16:00
    • 15:00

      Seriematch P09


      16:30
    • 15:00

      Arnäs IF F09 (borta) F07/08/09


      17:00
  • 4Mån
    v.36
    • 16:30

      Träning F12


      18:20
    • 16:30

      Träning U11


      17:40
    • 16:30

      Träning F13


      17:30
    • 16:50

      Fysträning U14


      17:40
    • 17:30

      Träning F10


      18:45
    • 17:30

      Träning P12


      18:45
    • 17:45

      Träning P13


      19:00
    • 17:50

      Träning U14


      19:00
    • 18:45

      Träning F11


      20:15
    • 18:45

      Träning P08


      20:00
    • 19:10

      Träning U15


      20:20
    • 19:30

      Träning A-lag


      21:30
    • 20:30

      Träning HU17


      21:45
  • 5Tis
  • 6Ons
    • 16:30

      träningsmatch AIK borta 19.30 A-lag


      21:20
    • 16:30

      Träning P13


      17:45
    • 17:10

      Träning F12


      19:00
    • 17:30

      Träning F11


      19:00
    • 18:00

      DM-Final P09


      19:30
    • 20:00

      Träning Herrlaget


      21:30
    • 20:30

      Träning HU17


      21:45
  • 7Tor
    • 16:30

      Träning F11


      17:30
    • 16:30

      Träning U14


      17:40
    • 16:30

      Träning F15


      17:30
    • 16:30

      Träning F14


      17:30
    • 16:30

      Träning P14


      17:30
    • 17:15

      Träning P11


      19:00
    • 17:30

      Träning F10


      18:45
    • 17:30

      Träning F13


      18:45
    • 17:30

      Träning P12


      18:45
    • 17:50

      Träning U15


      19:00
    • 18:10

      Träning A-lag


      20:20
    • 18:45

      Träning F07/08/09


      20:15
    • 18:45

      Träning F12 lag 1


      20:15
    • 18:45

      Träning F12 lag 2


      20:15
    • 20:15

      Träning P08


      21:30
  • 8Fre
    • 15:30

      Träning P10


      17:00
    • 16:00

      Träning P09


      17:30
    • 17:30

      Träning F12


      18:30
    • 19:30

      Bollkallar seniormatch F12


      21:30
    • 19:30

      Kramfors-Alliansen (borta) Herrlaget


      21:30
  • 9Lör
    • Heldag

      Kvartersen Härnösand P14

    • 10:00

      Moffe BK P13 Blå (hemma) P13


      12:00
    • 10:30

      Atletico Madrid (borta) F14


      11:30
    • 11:30

      Bollsta IK P12 (hemma) P12


      13:30
    • 12:45

      Mallorca (borta) F14


      13:45
    • 13:30

      Barcelona (borta) F14


      14:30
    • 14:00

      F11 Bemanning - Damlaget F11


      16:00
    • 14:15

      Sevilla (hemma) F14


      15:15
  • 10Sön
    • 10:30

      Junsele IF (hemma) P10


      12:30
    • 10:30

      Kramfors-Alliansen P11 (borta) P11


      12:30
    • 11:00

      Bollsta IK F 11 (borta) F12


      13:00
    • 11:00

      Remsle UIF FF Röd (borta) F13


      13:00
    • 11:00

      Salsåker-Ullångers IF (borta) P13


      13:00
    • 12:00

      Ådalslidens/Resele (hemma) F11


      14:00
    • 16:00

      Härnösands SK Blå (hemma) F10


      18:00
  • 11Mån
    v.37
    • 16:30

      Träning U11


      17:40
    • 16:30

      Träning P12


      17:30
    • 16:30

      Träning F15


      17:30
    • 16:30

      Träning F13


      17:30
    • 16:30

      Träning P15


      17:30
    • 16:50

      Fysträning U14


      17:40
    • 17:15

      Träning P11


      19:00
    • 17:30

      Träning F10


      18:45
    • 17:30

      Träning P09


      18:45
    • 17:30

      Träning F14


      18:30
    • 17:45

      Träning P13


      19:00
    • 17:50

      Träning U14


      19:00
    • 18:15

      Träning F12


      20:00
    • 18:15

      Träning HU14


      19:30
    • 18:45

      Träning P08


      20:00
    • 18:45

      Träning Herrlaget


      20:15
    • 19:00

      Träning F11


      20:15
    • 19:10

      Träning U15


      20:20
    • 19:30

      Träning A-lag


      21:30
    • 20:30

      Träning HU17


      21:45
  • 12Tis
  • 13Ons
    • 16:30

      Träning P13


      17:45
    • 16:30

      Träning F15


      17:30
    • 17:30

      Träning F12


      20:30
    • 17:30

      Träning F10


      18:45
    • 18:30

      Träning F11


      20:00
    • 18:45

      Träning P08


      20:00
    • 19:00

      Seriematch P09


      21:00
    • 19:30

      Träning HU14


      20:30
    • 20:30

      Träning HU17


      21:45
  • 14Tor
    • 16:15

      Träning P09


      17:30
    • 16:30

      Träning F11


      17:30
    • 16:30

      Träning U11


      17:40
    • 16:30

      Träning F12


      17:50
    • 16:30

      Träning F14


      17:30
    • 17:15

      Träning P11


      19:00
    • 17:30

      Träning F10


      18:45
    • 17:30

      Träning P12


      18:45
    • 17:30

      Träning F13


      18:45
    • 17:50

      Träning U14


      19:00
    • 18:10

      Träning A-lag


      20:20
    • 18:45

      Träning F07/08/09


      20:15
    • 18:45

      Träning F12 lag 2


      20:15
    • 18:45

      Träning Herrlaget


      20:15
    • 19:00

      Föräldramöte U14


      20:00
    • 20:30

      Träning U15


      21:30
  • 15Fre
    • Heldag

      Cocosbollar - inbetalning 15/9 F11

    • 15:00

      Träning P15


      16:00
    • 15:30

      Träning P10


      17:00
    • 18:00

      Bollsta IK P13-14 (hemma) P13


      20:00
    • 19:00

      Moffe BK P13 Vit (hemma) P13


      21:00
  • 16Lör
    • 08:30

      Sammandrag F15


      13:30
    • 10:00

      Städa Sverige F12


      13:00
    • 10:00

      Träning P14


      11:00
    • 13:00

      BIK Fotboll P12 röd (hemma) P12


      15:00
  • 17Sön
    • 09:30

      Träning F14


      10:30
    • 11:00

      Höga Kusten (borta) F10


      13:00
    • 11:00

      Bollsta IK P 11 (borta) P11


      13:00
    • 11:00

      Ramviks IF (hemma) P13


      13:00
    • 11:00

      Salsåker-Ullångers IF (hemma) P13


      13:00
    • 14:00

      Remsle UIF FF F 11 Blå (hemma) F11


      16:00
    • 14:00

      Träning P09


      15:30
    • 14:00

      Östavalls IF (borta) Herrlaget


      16:00
    • 15:30

      Remsle UIF FF F 11 röd (hemma) F11


      17:30
    • 16:30

      BIK Fotboll P10 röd (hemma) P10


      18:30
    • 18:15

      Forsmo IF (hemma) P12


      20:15
  • 18Mån
    v.38
    • 16:30

      Träning P09


      17:45
    • 16:30

      Träning F13


      17:30
    • 16:30

      Träning P15


      17:30
    • 16:30

      Träning F15


      17:30
    • 17:00

      Träning F11


      19:00
    • 17:10

      Träning F12


      19:00
    • 17:15

      Träning P11


      19:00
    • 17:30

      Föreningsdomarkurs U14


      19:30
    • 17:30

      Träning P12


      18:45
    • 17:45

      Träning P13


      19:00
    • 17:50

      Träning U11


      19:00
    • 18:15

      Träning HU14


      19:30
    • 18:30

      Träning Grupp 1


      19:15
    • 19:10

      Träning U15


      20:20
    • 19:30

      Träning A-lag


      21:30
    • 19:30

      Träning Grupp 2


      20:30
    • 19:30

      Träning Grupp 3


      20:30
    • 20:30

      Träning HU17


      21:45
  • 19Tis
  • 20Ons
    • 16:30

      Träning P14


      17:30
    • 16:30

      Träning F14


      17:30
    • 17:10

      Träning F11


      19:15
    • 17:15

      Träning F12


      19:20
    • 17:50

      Träning U14


      19:00
    • 18:00

      Bollsta IK F13-14 (borta) F13


      20:00
    • 18:00

      Älandsbro AIK P 13 (borta) P13


      20:00
    • 18:15

      Träning Mix U10


      19:30
    • 19:10

      Träning U15


      20:20
    • 19:30

      Träning Grupp 2


      20:30
    • 19:30

      Träning Grupp 3


      20:30
    • 19:30

      Träning Grupp 1


      20:15
    • 19:30

      Träning HU14


      20:30
    • 20:30

      Träning HU17


      21:45
  • 21Tor
    • 16:00

      Träning P09


      17:30
    • 16:30

      Träning U11


      17:40
    • 16:30

      Träning F15


      17:45
    • 17:15

      Träning P11


      19:00
    • 17:30

      Träning F10


      18:45
    • 17:30

      Träning F13


      18:45
    • 17:30

      Träning P12


      18:45
    • 17:30

      Träning P08


      18:45
    • 17:30

      Träning P15


      18:30
    • 17:50

      Träning U14


      19:00
    • 18:10

      Träning A-lag


      20:20
    • 18:45

      Träning F12 lag 1


      20:15
    • 18:45

      Träning F12 lag 2


      20:15
    • 18:45

      Träning F07/08/09


      20:15
    • 18:45

      Träning Herrlaget


      20:15
    • 20:15

      Träning F16


      21:30
    • 20:30

      Träning U15


      21:30
  • 22Fre
    • 16:00

      Träning P10


      17:30
    • 16:30

      Träning P08


      17:45
  • 23Lör
    • 09:00

      Sammandrag & avslutning 5v5 P15


      15:00
    • 09:30

      Matchdag 3vs3 / 5vs5 Knattefotboll


      12:15
    • 09:30

      Sammandrag 3-3 / Avslutning P&F 17


      15:30
    • 09:30

      Sammandrag IP F15


      14:00
    • 09:30

      HSK F14 (hemma) F14


      10:30
    • 09:30

      BIK F14 (hemma) F14


      10:30
    • 09:45

      Sammandrag P14


      14:00
    • 11:00

      BIK Fotboll F12 3 (hemma) F12


      13:00
    • 11:00

      Älandsbro AIK P11 (borta) P11


      13:00
    • 11:10

      BIK F14 (hemma) F14


      12:10
    • 11:10

      HSK F14 (hemma) F14


      12:10
    • 14:45

      Kiosk/arbetspass herrmatchen F12


      18:00
    • 16:00

      Avslutning F10


      20:00
    • 16:00

      Kramfors-Alliansen (borta) Herrlaget


      18:00
  • 24Sön
    • 10:00

      Remsle UIF FF F10 röd (hemma) F10


      12:00
    • 10:30

      Kramfors-Alliansen P11 (borta) P11


      12:30
    • 14:00

      Ådalslidens/Resele (borta) F11


      16:00
    • 14:00

      Sollefteå GIF FF blå (hemma) P13


      16:00
    • 14:00

      Ramviks IF (borta) P13


      16:00
    • 16:00

      Remsle UIF FF F12 Blå (borta) F12


      18:00
    • 16:00

      Seriematch P09


      18:00
    • 17:00

      Långsele AIF P-12 (borta) P12


      19:00
  • 25Mån
    v.39
    • 16:30

      Träning U11


      17:40
    • 16:50

      Fysträning U14


      17:40
    • 17:30

      Träning F12


      19:00
    • 17:30

      Träning F11


      19:00
    • 17:30

      Träning P12


      18:45
    • 17:30

      Träning P09


      18:45
    • 17:50

      Träning U14


      19:00
    • 18:15

      Träning HU14


      19:30
    • 18:30

      Härnösands SK (borta) F07/08/09


      20:30
    • 18:30

      Träning Grupp 1


      19:15
    • 18:45

      Träning Herrlaget


      20:15
    • 19:10

      Träning U15


      20:20
    • 19:30

      Träning A-lag


      21:30
    • 19:30

      Träning Grupp 2


      20:30
    • 19:30

      Träning Grupp 3


      20:30
    • 20:15

      Träning P08


      21:45
    • 20:30

      Träning HU17


      21:45
  • 26Tis
  • 27Ons
    • 16:00

      Träning P09


      17:30
    • 16:30

      Träning U9/U10


      17:40
    • 16:45

      Träning Mix U10


      18:00
    • 17:30

      Träning F12


      19:00
    • 17:30

      Träning F11


      19:00
    • 18:00

      Träning F14


      19:00
    • 18:45

      Träning P08


      20:00
    • 19:10

      Träning U14


      20:20
    • 19:30

      Träning Grupp 2


      20:30
    • 19:30

      Träning Grupp 3


      20:30
    • 19:30

      Träning Grupp 1


      20:15
    • 19:30

      Träning HU14


      20:30
    • 20:00

      Träning Herrlaget


      21:30
    • 20:30

      Träning HU17


      21:45
  • 28Tor
    • 16:30

      Träning F11


      17:30
    • 17:15

      Träning P11


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      18:45
    • 17:30

      Träning P12


      18:45
    • 17:30

      Träning F13


      18:45
    • 17:30

      Träning Bollek


      18:15
    • 17:30

      Träning Bollek


      18:30
    • 17:30

      Träning Herrlaget


      19:00
    • 17:50

      Träning U14


      19:00
    • 18:10

      Träning A-lag


      20:20
    • 18:45

      Träning F12 lag 1


      20:15
    • 18:45

      Träning F12 lag 2


      20:15
    • 18:45

      Träning F07/08/09


      20:15
    • 20:15

      Träning F16


      21:30
    • 20:30

      Träning U15


      21:30
  • 29Fre
  • 30Lör
    • 10:10

      Träning U9/U10


      11:10
    • 11:15

      Kovlands IshF (borta) U14


      13:15
    • 11:20

      Träning U11


      12:20
    • 12:00

      Uppstart A-lag


      18:00
    • 15:00

      Härnösands SK Vit (hemma) F11


      17:00
    • 15:00

      Sollefteå GIF FF (hemma) P08


      17:00