Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kramfors-Alliansen

Följ

Kramfors-Alliansen

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Kramfors-Alliansen
Välj lag/grupp

April 2024

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.14
    • 12:30

      Träning P08


      14:00
    • 14:00

      Träning P09


      15:30
    • 15:30

      Träning F12


      17:00
    • 15:30

      Träning F11


      16:45
    • 15:30

      Träning P10


      16:45
    • 17:00

      Träning DU16


      18:15
    • 18:00

      Träning Damlaget


      19:15
    • 18:15

      Träning HU14


      19:30
    • 20:30

      Träning HU17


      21:45
  • 2Tis
  • 3Ons
    • 13:00

      Träning P09


      15:00
    • 16:30

      Träning F12


      17:45
    • 16:30

      Träning F11


      17:45
    • 16:30

      Träning P10


      17:30
    • 17:15

      Träning P11


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      18:45
    • 18:00

      Träning DU16


      19:30
    • 19:00

      Träning F13


      20:00
    • 19:30

      Träning HU14


      20:30
    • 20:30

      Träning HU17


      21:45
  • 4Tor
    • 12:00

      Träning P09


      13:30
    • 16:00

      Träning F14


      17:00
    • 16:30

      Träning U7-8år


      17:30
    • 16:30

      Träning F12


      17:30
    • 16:30

      Träning F11


      17:30
    • 17:30

      Träning U9-10år


      18:45
    • 17:30

      Träning P08


      18:45
    • 18:30

      Kramfors-Alliansen (hemma) F12 lag 2


      20:30
    • 18:30

      Kramfors-Alliansen (hemma) F12 lag 1


      20:30
    • 18:45

      Träning F12 lag 1


      20:15
    • 18:45

      Träning Damlaget


      20:00
  • 5Fre
  • 6Lör
  • 7Sön
    • 10:00

      Träningsmatch. U11


      12:00
    • 17:00

      Träning P08


      18:15
    • 18:00

      Träning P09


      19:30
  • 8Mån
    v.15
    • 17:00

      Träning DU16


      18:15
    • 17:30

      Träning P10


      18:45
    • 17:30

      Träning P13


      18:45
    • 18:15

      Träning HU14


      19:30
    • 18:30

      Träning Grupp 1


      19:15
    • 18:45

      Träning F12


      20:15
    • 18:45

      Träning F11


      20:15
    • 18:45

      Träning F10


      00:00
    • 19:30

      Träning Grupp 2


      20:30
    • 19:30

      Träning Grupp 3


      20:30
    • 20:15

      Träning Damlaget


      21:30
    • 20:15

      Träning F07/08/09


      21:30
    • 20:30

      Träning HU17


      21:45
  • 9Tis
  • 10Ons
    • Heldag

      Sista anmälningsdag - Selånger vårcup F11

    • 16:15

      Träning F12


      17:30
    • 16:15

      Träning F11


      17:30
    • 16:15

      Träning P13


      17:15
    • 16:45

      Träning Mix U10


      18:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:15
    • 17:15

      Träning F07/08/09


      18:15
    • 17:15

      Träning F10


      18:15
    • 18:00

      Träning Barngympa f.2018-2019


      19:00
    • 18:00

      Träning DU16


      19:30
    • 18:00

      Föräldramöte F11 F11


      19:00
    • 18:00

      Teori + lagaktivitet F12


      21:00
    • 19:00

      DM Damlaget


      21:00
    • 19:30

      Träning HU14


      20:30
    • 19:30

      Träning Grupp 1


      20:30
    • 19:30

      Träning Grupp 2


      20:30
    • 19:30

      Träning Grupp 3


      20:30
    • 20:30

      Träning HU17


      21:45
    • 21:00

      Träning P08


      22:15
  • 11Tor
    • 16:30

      Träning F11


      17:45
    • 16:30

      Träning U7-8år


      17:30
    • 16:30

      Träning P14


      17:30
    • 16:30

      Träning P15


      17:30
    • 17:15

      Träning P11


      19:00
    • 17:30

      Träning U9-10år


      18:45
    • 18:30

      Avslutning U14


      20:30
    • 18:45

      Träning Damlaget


      20:15
    • 18:45

      Träning F07/08/09


      20:15
    • 18:45

      Träning F10


      20:15
    • 18:45

      Träning F12 lag 1


      20:15
  • 12Fre
    • 15:15

      Träning P09


      16:30
    • 16:15

      Träning F12


      17:30
    • 16:15

      Träning P10


      17:30
  • 13Lör
    • 08:30

      RAILCARE CUP -Långsele P-12 P12


      17:00
    • 09:00

      Kråkan cup U7-8år


      16:00
    • 09:15

      Träning P15


      10:15
    • 11:00

      Träningsmatch Hammarby F12 F12


      12:30
    • 11:00

      Kovlands IF (hemma) F11


      12:30
  • 14Sön
    • 08:00

      Railcare Cup F12


      13:30
    • 10:30

      Träning Damlaget


      12:30
    • 14:00

      Obbola IK (hemma) Herrlaget


      16:00
    • 16:15

      Träningsmatch K-A - Bollsta IK F07/08/09


      18:00
    • 17:45

      Träning P08


      19:15
    • 18:00

      Träning P09


      19:00
  • 15Mån
    v.16
    • 16:30

      Träning P15


      17:30
    • 17:00

      Träning DU16


      18:15
    • 17:15

      Träning P11


      19:00
    • 17:30

      Träning P10


      18:45
    • 17:30

      Träning F13


      18:45
    • 17:30

      Träning P13


      18:45
    • 18:15

      Träning HU14


      19:30
    • 18:30

      Träning F12


      20:20
    • 18:30

      Träning Grupp 1


      19:15
    • 18:45

      Träning F11


      20:15
    • 18:45

      Träning P08


      20:00
    • 18:45

      Träning P09


      20:15
    • 19:30

      Träning Grupp 2


      20:30
    • 19:30

      Träning Grupp 3


      20:30
    • 20:30

      Träning HU17


      21:45
  • 16Tis
  • 17Ons
    • 16:30

      Träning F12


      17:45
    • 16:30

      Träning F11


      17:45
    • 16:30

      Träning F13


      17:30
    • 16:30

      Träning P13


      17:30
    • 16:45

      Träning Mix U10


      18:00
    • 17:30

      Teori F12


      18:45
    • 17:45

      Lagakrivitet (Mellanmål + Förläsning) F11


      18:45
    • 18:00

      Träning Barngympa f.2018-2019


      19:00
    • 18:00

      Träning DU16


      19:30
    • 19:30

      Träning HU14


      20:30
    • 19:30

      Träning Grupp 1


      20:30
    • 19:30

      Träning Grupp 2


      20:30
    • 19:30

      Träning Grupp 3


      20:30
    • 20:30

      Träning HU17


      21:45
  • 18Tor
    • 16:30

      Träning F11


      17:45
    • 16:30

      Träning P15


      17:30
    • 17:00

      Domarutbildning P10


      21:00
    • 17:15

      Träning P11


      19:00
    • 17:15

      Föräldramöte P14


      18:00
    • 17:30

      Träning P14


      18:45
    • 17:30

      Innebandy A-lag


      18:30
    • 17:30

      Träning F14


      18:45
    • 18:00

      Träning F12 lag 2


      19:30
    • 18:45

      Träning F10


      20:00
    • 20:00

      Träning Damlaget


      21:30
  • 19Fre
    • 15:15

      Träning P08


      16:15
    • 16:00

      Träning F12


      17:00
    • 16:15

      Träning P10


      17:30
    • 17:30

      Träning F10


      18:45
  • 20Lör
  • 21Sön
    • 08:30

      Internmatch P10


      10:30
    • 08:45

      Träningsmatch P11


      11:00
    • 11:00

      Träning P08


      12:30
    • 12:00

      Spelarmöte/Teori F11


      13:00
    • 12:00

      Bemanning Herrmatch F11


      16:00
    • 14:00

      Dvärsätts BK (hemma) Herrlaget


      16:00
    • 16:00

      Träningsmatch Selånger SK F12 Hemma F12


      17:30
    • 17:45

      Träning Damlaget


      19:00
    • 17:45

      Träning F14


      19:00
    • 17:45

      Föräldramöte F14


      19:00
  • 22Mån
    v.17
    • 16:30

      Träning P14


      17:30
    • 16:30

      Träning P15


      17:30
    • 16:30

      Träning P12


      17:30
    • 17:30

      Träning P13


      18:45
    • 17:30

      Träning P10


      18:45
    • 18:15

      Träning HU14


      19:30
    • 18:30

      Träning Grupp 1


      19:15
    • 18:45

      Träning F12


      20:15
    • 18:45

      Träning F11


      20:15
    • 19:00

      Föräldramöte P12


      20:00
    • 19:30

      Träning Grupp 2


      20:30
    • 19:30

      Träning Grupp 3


      20:30
  • 23Tis
  • 24Ons
    • 16:30

      Träning F12


      17:45
    • 16:30

      Träning F11


      17:50
    • 16:30

      Träning P13


      17:30
    • 18:00

      Teori F12


      19:30
    • 19:30

      Träning HU14


      20:30
    • 19:30

      Träning Grupp 1


      20:30
    • 19:30

      Träning Grupp 2


      20:30
    • 19:30

      Träning Grupp 3


      20:30
  • 25Tor
    • 16:30

      Träning F11


      17:45
    • 16:30

      Träning P15


      17:30
    • 17:30

      Innebandy A-lag


      18:30
    • 17:30

      Träning P14


      18:45
    • 17:30

      Träning P12


      18:45
    • 18:00

      Träning F12 lag 2


      19:30
    • 20:00

      Träning Damlaget


      21:30
  • 26Fre
    • 16:15

      Träning F12


      17:30
    • 16:15

      Träning P10


      17:30
    • 20:00

      Selånger SK (borta) Herrlaget


      22:00
  • 27Lör
    • Heldag

      Selånger vårcup F12

    • Heldag

      Vårcup Selånger (Sundsvall) F11

    • 09:30

      Träning P15


      10:30
    • 09:40

      Njurunda IK Lag 2 (hemma) F11


      10:40
    • 11:00

      Träningsmatch mot Bollsta IK P13/14 P14


      12:30
    • 15:00

      Träningsmatch P10


      17:00
    • 15:30

      Kovlands IF (borta) F11


      16:30
    • 19:00

      Hockeykväll på Kramm U11


      23:00
    • 20:30

      Sundsvall FF Lag 2 (hemma) F11


      21:30
  • 28Sön
    • Heldag

      Selånger vårcup F12

  • 29Mån
    v.18
    • 17:30

      Träning F12


      19:30
    • 17:30

      Träning P13


      18:45
    • 18:00

      Träning F11


      19:30
    • 18:00

      Fys Lockner A-lag


      19:30
    • 18:30

      Träning Grupp 1


      19:15
    • 19:30

      Träning Grupp 2


      20:30
    • 19:30

      Träning Grupp 3


      20:30
  • 30Tis