Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kramfors-Alliansen

Följ

Kramfors-Alliansen

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Kramfors-Alliansen
Välj lag/grupp

Maj 2024

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.18
    • 11:30

      Träning F13


      13:00
    • 11:30

      Träning F14


      13:00
    • 11:30

      Träning P15


      12:30
    • 11:30

      Träning P16


      12:30
    • 16:00

      Träning F12


      17:45
    • 16:00

      Träning F11


      17:30
    • 16:00

      Träning P13


      17:15
    • 17:15

      Träning P08


      18:45
    • 20:15

      Träning Damlaget


      21:45
    • 20:15

      Träning P10


      21:30
  • 2Tor
    • 16:30

      Träning F11


      17:45
    • 16:30

      Träning P14


      17:30
    • 16:30

      Träning F15


      17:30
    • 16:30

      Träning P15


      17:30
    • 17:15

      Träning P11


      19:00
    • 17:30

      Träning F13


      18:45
    • 17:30

      Träning P12


      18:45
    • 17:30

      Innebandy A-lag


      18:30
    • 17:30

      Träning U14


      18:45
    • 17:30

      Träning F12 lag 2


      19:00
    • 18:00

      Träning P09


      19:30
    • 18:45

      Träning Damlaget


      20:15
    • 18:45

      Träning F10


      20:15
  • 3Fre
    • 15:30

      Träning F14


      16:45
    • 16:00

      Träning F12


      17:15
    • 16:15

      Träning P10


      17:30
    • 18:00

      Match P09


      20:00
    • 20:00

      BIK Fotboll/Härnösands SK (hemma) F07/08/09


      22:00
  • 4Lör
    • 09:30

      Träning P15


      10:30
    • 09:30

      Träning P16


      10:30
    • 11:00

      Kubikenborgs IF (hemma) P08


      13:00
    • 14:00

      Ope IF (hemma) Herrlaget


      16:00
  • 5Sön
    • 09:30

      Träning F14


      10:30
    • 10:00

      Träning F12


      11:15
    • 10:15

      Älandsbro AIK (borta) P13


      12:15
    • 10:30

      Ådalsliden/Resele (hemma) P14


      12:00
    • 13:45

      Hägglunds IoFK F10 Vit (hemma) F10


      15:45
    • 15:00

      Långsele AIF P 12 (borta) P12


      17:00
    • 15:30

      Sollefteå GIF FF vit (hemma) P10


      17:30
    • 16:00

      Umeå Södra DFF (borta) Damlaget


      18:00
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 17:30

      Träning U14


      18:45
    • 18:00

      Träning P09


      19:30
  • 6Mån
    v.19
    • 16:30

      Träning F12


      17:50
    • 16:30

      Träning F11


      17:50
    • 16:30

      Träning P13


      17:30
    • 16:30

      Träning P12


      17:30
    • 16:45

      Träning F15


      17:45
    • 17:30

      Träning F10


      18:45
    • 17:30

      Träning F07/08/09


      18:45
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:30
    • 18:00

      Träning P09


      19:30
    • 18:30

      Träning Grupp 1


      19:15
    • 19:30

      Träning Grupp 2


      20:30
    • 19:30

      Träning Grupp 3


      20:30
    • 20:45

      Träning P08


      22:00
  • 7Tis
  • 8Ons
    • 16:30

      Träning P13


      17:30
    • 16:30

      Träning P15


      17:30
    • 16:30

      Träning P16


      17:30
    • 17:15

      Träning F14


      18:30
    • 17:30

      Träning F12


      18:50
    • 17:30

      Träning F11


      18:50
    • 17:30

      Träning F13


      18:30
    • 18:30

      Träning P10


      19:45
  • 9Tor
    • 09:30

      Träning P15


      10:30
    • 09:30

      Träning F15


      10:30
    • 09:30

      Träning P16


      10:30
    • 10:00

      Träning F11


      13:00
    • 10:30

      Träning P10


      11:45
    • 11:45

      Träning Damlaget


      13:00
    • 17:00

      Träning F13


      18:15
    • 17:00

      Träning P14


      18:15
    • 18:00

      Träning P11


      19:45
    • 18:15

      Träning P12


      19:30
    • 19:00

      Kubikenborgs IF (borta) Herrlaget


      21:00
    • 19:30

      Träning F10


      20:45
  • 10Fre
    • Heldag

      Inbetalning kokosbollar F11

    • 11:00

      Långsele AIF (borta) F12


      13:00
    • 15:30

      Träning F14


      16:45
    • 16:15

      Träning P10


      17:30
    • 19:00

      Remsle UIF FF (borta) F07/08/09


      21:00
    • 19:00

      Sollefteå GIF FF Mix (hemma) P12


      21:00
  • 11Lör
    • 09:30

      Träning P15


      10:30
    • 10:30

      Träning F12


      12:00
    • 13:00

      Sandviks IK (hemma) Damlaget


      15:00
    • 15:15

      Ådalslidens SK/Resele IF (hemma) F11


      17:15
    • 17:15

      Älandsbro AIK /BIK P 11 (borta) P11


      19:15
  • 12Sön
    • 10:30

      Härnösands SK F14 blå (hemma) F14


      12:00
    • 12:00

      Bollsta IK F13-14 (hemma) F13


      14:00
    • 12:15

      Sollefteå GIF FF blå (borta) P14


      14:15
    • 13:45

      Moffe BK P13 Vit (hemma) P13


      15:45
    • 15:30

      Moffe BK P 11 (hemma) P11


      17:30
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 17:30

      Träning U14


      18:45
  • 13Mån
    v.20
    • 16:30

      Träning F12


      18:00
    • 16:30

      Träning F11


      18:00
    • 16:30

      Träning P13


      17:30
    • 16:30

      Träning P12


      17:30
    • 16:30

      Träning F15


      17:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:30

      Träning P08


      18:45
    • 17:30

      Träning P10


      18:45
    • 18:00

      Träning P&F 19


      19:00
    • 18:30

      Träning Grupp 1


      19:15
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:15
    • 18:30

      Träning F10


      19:45
    • 18:45

      Träning F07/08/09


      20:15
    • 19:30

      Träning Grupp 2


      20:30
    • 19:30

      Träning Grupp 3


      20:30
  • 14Tis
  • 15Ons
    • 16:15

      Fotografering F11 F11


      17:15
    • 16:30

      Träning P13


      17:30
    • 16:30

      Träning P15


      17:30
    • 16:30

      Träning P16


      17:30
    • 16:30

      Träning F16


      17:30
    • 17:30

      Träning F12


      19:00
    • 17:30

      Träning F11


      19:00
    • 17:30

      Träning P&F 18


      18:30
    • 17:30

      Träning F13


      18:45
    • 17:30

      Träning F14


      18:45
    • 18:30

      Sollefteå GIF FF vit (borta) P14


      20:30
    • 19:30

      Träning Grupp 1


      20:15
    • 19:30

      Träning Grupp 2


      20:30
    • 19:30

      Träning Grupp 3


      20:30
    • 20:15

      Träning P08


      21:45
  • 16Tor
    • 16:30

      Träning F13


      17:30
    • 16:30

      Träning P12


      17:30
    • 16:30

      Träning F15


      17:30
    • 17:15

      Träning P11


      19:00
    • 17:30

      Träning F11


      19:00
    • 17:30

      Träning U14


      18:45
    • 17:30

      Träning F12 lag 2


      19:00
    • 17:30

      Träning F10


      18:45
    • 17:30

      Träning F07/08/09


      18:45
    • 18:45

      Träning P08


      20:15
    • 19:00

      Sandö utegym A-lag


      20:00
    • 20:15

      Träning Damlaget


      21:45
  • 17Fre
    • 15:00

      Träning P15


      16:00
    • 15:30

      Träning F14


      16:45
    • 16:15

      Träning F12


      17:30
    • 16:15

      Träning P10


      17:30
    • 18:00

      Träning P09


      19:30
    • 19:00

      Arnäs IF F09 (borta) F07/08/09


      21:00
  • 18Lör
    • 09:30

      Träning P&F 17


      10:30
    • 09:30

      Träning P16


      10:30
    • 09:30

      Träning F16


      10:30
    • 11:00

      Sidsjö-Böle IF F12 (hemma) F12


      13:00
    • 11:30

      Herrmatch P12


      16:00
    • 12:20

      Moffe BK P13 Blå (borta) P13


      14:20
    • 13:00

      Umedalens IF (borta) Damlaget


      15:00
    • 14:00

      Fränsta IK (hemma) Herrlaget


      16:00
  • 19Sön
    • 00:00

      Härnösands SK F 13 lag 2 (borta) F13


      02:00
    • 10:45

      Träning F12


      12:00
    • 12:00

      Långsele AIF P14 (borta) P14


      14:00
    • 13:00

      Härnösands SK (hemma) F10


      15:00
    • 13:00

      Frösö IF (borta) P08


      15:00
    • 14:15

      Härnösands SK F14 vit (borta) F14


      16:15
    • 15:00

      Hägglunds IoFK P 10 (hemma) P10


      17:00
    • 15:30

      Sollefteå GIF FF (borta) P12


      17:30
    • 17:30

      BIK Fotboll F11 (borta) F11


      19:30
    • 17:30

      Träning U14


      18:45
    • 19:00

      Sollefteå GIF FF vit (borta) P11


      21:00
  • 20Mån
    v.21
    • 16:30

      Träning P13


      17:30
    • 16:30

      Träning F15


      17:30
    • 16:30

      Träning P10


      17:30
    • 16:30

      Träning P12


      17:30
    • 17:00

      Föräldramöte F15


      17:30
    • 17:30

      Träning F12


      19:00
    • 17:30

      Träning F11


      19:00
    • 17:30

      Träning F10


      18:45
    • 18:00

      Träning P&F 19


      19:00
    • 18:00

      Träning P09


      19:30
    • 18:30

      Träning Grupp 1


      19:15
    • 19:00

      KB65/Sidensjö (hemma) F07/08/09


      21:00
    • 19:30

      Träning Grupp 2


      20:30
    • 19:30

      Träning Grupp 3


      20:30
    • 20:50

      Träning P08


      22:05
  • 21Tis

    • 17:30
    • 17:15

      Träning P11


      19:00
    • 17:30

      Träning U14


      18:45
    • 17:30

      Träning F12 lag 2


      19:00
    • 17:30

      Träning P&F 17


      18:30
    • 17:30

      Träning P14


      18:45
    • 17:30

      Träning F13


      18:45
    • 17:30

      Träning F14


      18:45
    • 18:00

      Innebandy Bollstahallen A-lag


      19:30
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:15
    • 19:15

      Höga Kusten (borta) P10


      21:15
    • 20:00

      Träning P09


      21:45
    • 20:15

      Träning P08


      21:45
  • 22Ons
    • 16:30

      Träning P13


      17:30
    • 16:30

      Träning F15


      17:30
    • 16:30

      Träning P16


      17:30
    • 16:30

      Träning F16


      17:30
    • 16:30

      Träning P15


      17:30
    • 17:00

      Träning P&F 18


      17:45
    • 17:30

      Träning F12


      19:00
    • 17:30

      Träning F11


      19:00
    • 17:30

      Träning F10


      18:45
    • 19:30

      Träning Grupp 1


      20:15
    • 19:30

      Träning Grupp 2


      20:30
    • 19:30

      Träning Grupp 3


      20:30
  • 23Tor
    • 16:30

      Träning P12


      17:30
    • 16:30

      Träning P14


      17:30
    • 16:30

      Träning F13


      17:30
    • 17:15

      Träning P11


      19:00
    • 17:30

      Träning F11


      19:00
    • 17:30

      Träning U14


      18:45
    • 17:30

      Träning F12 lag 2


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      18:45
    • 18:00

      Träning P09


      19:30
    • 18:30

      Sandö A-lag


      19:30
    • 20:15

      Träning Damlaget


      21:30
    • 20:15

      Träning F10


      21:45
  • 24Fre
    • 15:30

      Träning F14


      16:45
    • 16:15

      Träning P10


      17:30
    • 18:00

      Träning P09


      20:30
    • 19:00

      Remsle UIF FF (hemma) Damlaget


      21:00
    • 19:00

      Salsåker-Ullångers IF (borta) F13


      21:00
    • 19:00

      Anundsjö IF F10/11 (borta) F10


      21:00
  • 25Lör
    • Heldag

      Järnvägen CUP F12 lag 2

    • 08:45

      BIK Fotboll P14 röd (borta) P14


      10:45
    • 09:00

      Sammandrag P16


      13:00
    • 09:00

      Sammandrag Härnösand P15


      18:00
    • 09:00

      Sammandrag 3-3 P&F 17


      13:00
    • 09:00

      Speldag 3 vs 3 P&F 18


      13:00
    • 09:00

      Sammandrag F15


      13:00
    • 09:00

      Sammandrag F16


      13:00
    • 10:45

      BIK Fotboll P14 vit (borta) P14


      12:45
    • 11:00

      Höga Kusten (hemma) F14


      12:30
    • 13:00

      Bergs IK (borta) Herrlaget


      15:00
    • 14:00

      Domsjö IF (hemma) P08


      16:00
    • 15:00

      Bollsta IK P11/12 (borta) P11


      17:00
  • 26Sön
    • Heldag

      Järnvägen CUP F12 lag 2

    • 11:00

      Höga Kusten (hemma) P12


      13:00
    • 13:00

      Moffe BK P14 Blå (hemma) P14


      15:00
    • 15:00

      Sollefteå GIF FF vit (hemma) P13


      17:00
    • 17:00

      Sidensjö IK (borta) P10


      19:00
    • 17:30

      Träning U14


      18:45
    • 18:00

      Anmälan - Umeå Fotbollsfestival F11


      19:00
    • 18:00

      Träning P09


      19:30
  • 27Mån
    v.22
    • 16:15

      Träning P10


      17:30
    • 16:30

      Träning P12


      17:45
    • 16:30

      Träning F15


      17:30
    • 17:00

      Träning P08


      18:45
    • 17:30

      Träning P13


      18:45
    • 18:00

      Träning P&F 19


      19:00
    • 19:00

      Träning F12


      20:30
    • 19:00

      Träning F11


      20:30
  • 28Tis
    • 16:15

      Träning P10


      17:30

    • 17:30
    • 17:00

      Sammandrag Nyland P16


      20:00
    • 17:00

      Sammandrag F15


      19:00
    • 17:15

      Träning P11


      19:00
    • 17:30

      Träning U14


      18:45
    • 17:30

      Träning P&F 17


      18:30
    • 17:30

      Sammandrag Nyland P15


      20:00
    • 18:00

      Innebandy Bollsta A-lag


      19:00
    • 18:45

      Träning F12


      20:00
    • 19:00

      Långsele AIF/Remsle UIF (borta) F11


      21:00
    • 19:00

      Träning P08


      20:15
  • 29Ons
    • 16:30

      Träning P13


      17:30
    • 17:30

      Träning P&F 18


      18:30
    • 17:45

      Träning F14


      19:00
    • 19:00

      Träning F12


      20:30
    • 19:00

      Träning F11


      20:30
    • 19:00

      Domsjö IF (borta) Damlaget


      21:00
  • 30Tor
    • 16:30

      Träning F15


      17:30
    • 17:30

      Träning U14


      18:45
    • 17:30

      Träning P08


      18:45
    • 17:45

      Träning P12


      19:00
    • 18:00

      Innebandy Bollsta A-lag


      19:00
    • 18:45

      Träning P11


      20:30
    • 19:00

      Träning F11


      20:30
  • 31Fre
    • 15:30

      Träning F14


      16:45
    • 16:15

      Träning F12


      17:45
    • 16:15

      Träning P10


      17:30
    • 18:00

      Inbetalning Kramforshäfte F11


      19:00
    • 19:00

      Själevads IK F09 (borta) F07/08/09


      21:00
    • 19:30

      Björna IF (hemma) Herrlaget


      21:30