Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kramfors-Alliansen

Följ

Kramfors-Alliansen

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Kramfors-Alliansen
Välj lag/grupp

Juni 2024

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.22
    • Heldag

      Träning F10

    • 09:00

      Sammandrag Härnösand P15


      18:00
    • 09:30

      Träning P&F 17


      10:30
    • 10:00

      Sollefteå GIF FF blå (borta) P13


      12:00
    • 10:00

      Träningsmatch Arnäs F12 Borta F12


      16:00
    • 13:00

      BIK Fotboll/Älandsbro P 11 (hemma) P11


      15:00
    • 14:00

      Hägglunds IoFK/Friska Viljor Akademi (borta) P08


      16:00
  • 2Sön
    • 00:00

      Träning F10


      21:45
    • 11:00

      Remsle UIF FF F12 Röd (borta) F12


      13:00
    • 11:00

      Höga Kusten Vit (borta) P14


      13:00
    • 11:00

      BIK Fotboll P12 (hemma) P12


      13:00
    • 13:00

      Remsle UIF FF Röd F13 (hemma) F13


      15:00
    • 14:30

      Höga Kusten Blå (borta) P14


      16:30
    • 15:00

      Moffe BK P 10 (hemma) P10


      17:00
    • 16:00

      Remsle UIF FF F10 (borta) F10


      18:00
    • 17:00

      Härnösands SK Blå (hemma) F11


      19:00
    • 17:30

      Träning U14


      18:45
    • 18:00

      Träning Damlaget


      19:30
  • 3Mån
    v.23
    • 16:30

      Träning P14


      17:30
    • 16:30

      Träning P12


      17:45
    • 16:30

      Träning F15


      17:30
    • 17:30

      Träning P13


      18:45
    • 17:30

      Träning P08


      18:45
    • 17:30

      Träning P15


      18:30
    • 17:30

      Träning P09


      18:45
    • 17:45

      Träning F10


      19:00
    • 18:00

      Träning P&F 19


      19:00
    • 18:00

      Löpning/Styrka Sandö A-lag


      19:30
    • 19:00

      Träning F12


      20:30
    • 19:00

      Träning F11


      20:30
  • 4Tis
  • 5Ons
    • 16:30

      Träning P13


      17:30
    • 16:30

      Träning P15


      17:30
    • 17:30

      Träning P&F 18


      18:30
    • 17:30

      Träning P14


      18:45
    • 17:30

      Träning F15


      18:30
    • 17:30

      Träning F14


      18:45
    • 17:30

      Träning F16


      18:30
    • 18:15

      Sandö A-lag


      19:30
    • 18:45

      Träning F12


      20:15
    • 19:00

      Träning F11


      20:30
  • 6Tor
    • Heldag

      DM F10

    • 09:00

      Arnäs IF grupp a (borta) P11


      11:00
    • 09:30

      Träning F12


      11:30
    • 11:20

      Domsjö IF grupp a (hemma) P11


      13:20
    • 13:00

      Gimonäs Umeå IF (hemma) Damlaget


      15:00
    • 13:40

      Själevads IK grupp a (hemma) P11


      15:40
    • 17:30

      Träning P08


      18:45
    • 17:30

      Träning P09


      18:45
    • 17:45

      Träning P12


      19:00
    • 17:45

      Träning F13


      19:00
    • 19:00

      BIK Fotboll/Härnösands SK (borta) F07/08/09


      21:00
  • 7Fre
    • 10:30

      Träning F12


      12:00
    • 15:30

      Träning F14


      16:45
    • 16:15

      Träning F11


      17:30
    • 16:15

      Träning P10


      17:30
    • 18:00

      Träning P09


      20:00
  • 8Lör
    • Heldag

      DM Ångermanland F11

    • 09:00

      Sammandrag P16


      13:00
    • 09:00

      Sammandrag 3-3 P&F 17


      13:00
    • 09:00

      Sammandrag Härnösand P15


      18:00
    • 09:00

      Sammandrag 3 vs 3 P&F 18


      13:00
    • 09:55

      Själevads IK (hemma) F11


      11:55
    • 10:00

      Kickoff A-lag


      14:00
    • 11:00

      BIK Fotboll Vit (hemma) P13


      13:00
    • 11:10

      BIK Fotboll F13 (borta) F11


      13:10
    • 13:00

      IFK Umeå (borta) Herrlaget


      15:00
    • 14:10

      Domsjö IF Blå (hemma) F11


      16:10
    • 15:15

      BIK Fotboll/Älandsbro P 11 (borta) P11


      17:15
  • 9Sön
    • 09:00

      DM P09


      18:00
    • 10:00

      Moffe BK P12 (borta) P12


      12:00
    • 10:00

      Remsle UIF FF Blå (borta) F14


      12:00
    • 10:30

      Härnösands SK Vit (borta) F11


      12:30
    • 10:30

      Moffe BK P14 Vit (borta) P14


      12:30
    • 13:45

      BIK Fotboll F12 (borta) F12


      15:45
    • 14:00

      Bergs IK (hemma) P08


      16:00
    • 16:00

      Remsle UIF FF Blå F13 (borta) F13


      18:00
    • 16:30

      Arnäs IF P 10 (borta) P10


      18:30
    • 18:00

      Träning Damlaget


      19:30
    • 19:00

      Höga Kusten (hemma) F10


      21:00
  • 10Mån
    v.24
    • 16:30

      Träning P14


      17:30
    • 16:30

      Träning P12


      17:45
    • 16:30

      Träning F16


      17:30
    • 16:30

      Träning F15


      17:30
    • 17:15

      Träning P11


      19:00
    • 17:30

      Träning P13


      18:45
    • 17:30

      Träning P08


      18:45
    • 18:00

      Träning P&F 19


      19:00
    • 18:00

      Lätt löpning och styrka A-lag


      19:30
    • 19:00

      Träning F12


      20:30
    • 19:00

      Träning F11


      20:30
  • 11Tis
    • 16:15

      Träning P10


      17:30

    • 17:30
    • 16:30

      Träning P15


      17:30
    • 17:30

      Träning U14


      18:45
    • 17:30

      Träning P&F 17


      18:30
    • 17:30

      Träning P08


      18:45
    • 17:45

      Träning F13


      19:00
    • 17:45

      Träning P16


      18:45
    • 18:00

      Träning P09


      19:30
    • 18:45

      Träning F12


      20:00
    • 18:45

      Träning Damlaget


      20:15
    • 19:00

      Träning F14


      20:15
    • 20:00

      Träning P11


      22:00
  • 12Ons
    • 16:30

      Träning P13


      17:30
    • 17:30

      Träning P&F 18


      18:30
    • 17:30

      Träning F16


      18:30
    • 17:30

      Träning F15


      18:30
    • 17:30

      Träning P16


      18:30
    • 17:45

      Träning P10


      19:00
    • 19:00

      Träning F12


      20:30
    • 19:00

      Träning F11


      20:30
    • 19:00

      Match P09


      21:00
  • 13Tor
    • 16:30

      Träning P15


      17:30
    • 17:00

      CCM visning samt Träning A-lag


      20:30
    • 17:00

      CCM visning U14


      17:30
    • 17:30

      Träning P08


      18:45
    • 17:30

      Träning P12


      18:45
    • 17:30

      Träning F13


      18:45
    • 19:00

      Sollefteå GIF FF blå (hemma) P11


      21:00
    • 19:00

      Sidensjö IK/KB65 FF (borta) F10


      21:00
    • 20:15

      Träning Damlaget


      21:30
  • 14Fre
    • 15:30

      Träning P14


      16:30
    • 16:00

      Träning F14


      17:30
    • 16:15

      Träning P10


      17:45
    • 16:30

      Träning F12


      18:00
    • 16:30

      Träning F11


      17:45
    • 17:30

      Bemanning Herrlaget-Alnö IF F12


      21:30
    • 19:30

      Alnö IF (hemma) Herrlaget


      21:30
  • 15Lör
    • 11:00

      Härnösands SK (hemma) F12


      13:00
    • 14:00

      Betsele IF (hemma) Damlaget


      16:00
  • 16Sön
    • 09:00

      Arbetsdag F11 (Föräldrar) F11


      15:00
    • 11:00

      Domsjö IF (hemma) P10


      13:00
    • 12:00

      Remsle UIF FF Röd (hemma) F14


      13:30
    • 14:00

      BIK Fotboll F13 (hemma) F13


      16:00
    • 15:00

      Bollsta IK P13/14 (borta) P13


      17:00
    • 16:00

      Remsle UIF FF (hemma) F07/08/09


      18:00
    • 17:00

      Sollefteå GIF FF blå (borta) P11


      19:00
    • 17:30

      Träning U14


      18:45
    • 18:00

      Ramviks IF/Kramfors Aliansen (hemma) P12


      20:00
    • 18:00

      Intresseanmälan Ishockey-VM 2025 U14


      19:00
  • 17Mån
    v.25
    • 16:30

      Träning P13


      17:45
    • 16:30

      Träning P14


      17:30
    • 16:30

      Träning P12


      17:45
    • 16:30

      Träning F15


      17:30
    • 16:30

      Träning F16


      17:30
    • 16:30

      Träning P10


      17:30
    • 16:30

      Träning P15


      17:30
    • 17:15

      Träning P11


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      18:45
    • 18:00

      Träning P&F 19


      19:00
    • 18:30

      Träning A-lag


      20:00
    • 19:00

      Träning F12


      20:30
    • 19:00

      Träning F11


      20:30
    • 20:15

      Träning Damlaget


      21:45
    • 20:15

      Träning F10


      21:45
  • 18Tis

    • 17:30
    • 17:15

      Sammandrag Nyland P16


      19:45
    • 17:30

      Träning U14


      18:45
    • 17:30

      Träning P&F 17


      18:30
    • 17:30

      Sammandrag Nyland P15


      20:00
    • 18:45

      Träning P11


      20:30
    • 19:00

      Träning P10


      20:15
    • 19:15

      Bollsta IK (hemma) F11


      21:15
    • 20:15

      Träning F10


      21:30
  • 19Ons
    • 16:30

      Träning P13


      17:30
    • 17:30

      Träning F12


      19:00
    • 17:30

      Träning F11


      19:00
    • 17:30

      Träning P&F 18


      18:30
    • 17:30

      Träning F15


      18:30
    • 17:30

      Träning F16


      18:30
    • 17:30

      Träning F14


      18:45
    • 17:30

      Träning P16


      18:30
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:30
    • 18:45

      Träning Damlaget


      20:15
    • 19:00

      Sollefteå GIF FF vit (hemma) P14


      21:00
    • 19:30

      Obbola IK (borta) Herrlaget


      21:30
    • 19:30

      Träningsmatch mot BIK/Moffe/Älgarna P08


      21:30
  • 20Tor
    • 12:00

      Träning F11


      13:30
    • 12:00

      Träning F12


      13:30
    • 17:30

      Träning P12


      18:45
    • 17:30

      Träning P08


      18:45
    • 19:00

      Arnäs IF F09 (hemma) F07/08/09


      21:00
  • 21Fre
  • 22Lör
  • 23Sön
    • 13:00

      Remsle UIF FF (borta) F11


      15:00
    • 13:30

      BIK Fotboll P 10 (borta) P10


      15:30
    • 15:00

      Höga Kusten (hemma) P13


      17:00
    • 17:00

      Ådalsliden/Resele (borta) P12


      19:00
    • 17:00

      Själevads IK F10 Lag 1 (hemma) F10


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 19:00

      Träning F12


      20:30
    • 19:00

      Träning Damlaget


      20:30
  • 24Mån
    v.26
    • 16:30

      Träning P12


      17:45
    • 16:30

      Träning P14


      17:30
    • 17:30

      Träning P13


      18:45
    • 17:30

      Träning P08


      18:45
    • 18:00

      Träning F11


      19:30
    • 18:00

      Träning P&F 19


      19:00
    • 19:00

      Köpmanholmen-Bjästa IF (borta) Damlaget


      21:00
    • 19:00

      Remsle UIF FF F12 Blå (hemma) F12


      21:00
    • 19:45

      Träning P11


      21:30
  • 25Tis
  • 26Ons
    • 16:30

      Träning F11


      17:45
    • 16:30

      Träning P13


      17:30
    • 17:30

      Träning P&F 18


      18:30
    • 19:00

      Älandsbro AIK F12/13 (hemma) F12


      21:00
    • 19:00

      Forsmo IF (hemma) P14


      21:00
    • 19:30

      GIF Sundsvall (borta) P08


      21:30
  • 27Tor
    • 17:30

      Träning P11


      19:15
    • 17:30

      Träning P08


      18:45
    • 17:45

      Träning P12


      19:00
    • 18:00

      Träning F11


      19:30
    • 18:45

      Träning F12


      20:00
    • 18:45

      Träning Damlaget


      20:15
  • 28Fre
    • 16:30

      Träning F12


      18:00
    • 19:00

      Köpmanholmen-Bjästa FF F07-09 (borta) F07/08/09


      21:00
  • 29Lör
    • 09:00

      Sammandrag P16


      14:00
    • 09:00

      Sammandrag 3-3 P&F 17


      13:00
    • 09:00

      Sammandrag Kramfors P15


      13:00
    • 09:00

      Sammandrag F15


      13:00
    • 09:00

      Sammandrag 3 vs 3 P&F 18


      13:00
    • 12:00

      BIK Fotboll röd (hemma) P13


      14:00
    • 14:00

      Ope IF (hemma) P08


      16:00
  • 30Sön
    • 12:00

      BIK Fotboll F14 (borta) F14


      14:00
    • 13:20

      Härnösands SK F13 lag 1 (borta) F13


      15:20
    • 15:00

      Mariehem SK (hemma) Damlaget


      17:00
    • 17:15

      Forsmo IF (hemma) P12


      19:15
    • 18:00

      Sidsjö-Böle IF F12 (borta) F12


      20:00